خانه تاريخي توسلیان نطنز

کیل استان اصفهان شهر اصفهان

نطنز - خیابان مالک اشتر - بین مسجد جامع و آتشکده ساسانی - کوچه شهید فخاری-گذر کهنو


قیمت اقامتگاه بوم گردی خانه تاريخي توسلیان نطنز

قیمت بر اساس نفر

قیمت به ازای 1 نفر :  

60,000 تومان


قیمت بر اساس اتاق

قیمت برای اتاق آدم و حوا برای دو نفر (فاقد تخت و حمام و سرویس بهداشتی) با ظرفیت 2 نفر :  

120,000 تومان


قیمت های بیشتر


توضیحات اقامتگاه بوم گردی خانه تاريخي توسلیان نطنز

اقامتگاه بوم گردي خانه تاریخی توسلیان در هسته مرکزی شهر نطنز، در محله کهنو واقع شده است. بنای این خانه به مساحت ۴۷۰ متر، در دو مرحله ساخته شده است. بنای اولیه در دوران صفویه، با هفت اتاق تودرتو، از یک سو با دهلیزهای زیرزمینی به آتشکده ساسانی و از سوی دیگر به مسجد جامع شهر نطنز وصل می‌شده است. بعدها بنای جدید به‌ روی بنای قدیمی ساخته شد، که اولین اتاق در اوایل دوران قاجار جهت استفاده امام جماعت آن زمان بنام سیدمحمد طباطبایی شروع به ساخت گردید و به مرور زمان، دیگر اماکن داخلی تکمیل گرديد.خوشبختانه در سال 1393 توسط مالک جدید (استاد سعید توسلیان) خریداری، مرمت و نوسازی آن آغاز شده است.

این اقامتگاه دارای یک طبقه و7 باب اتاق است که در فروردین ماه سال 1396 با انجام عملیات مرمت و بازسازی به عنوان اقامتگاه بوم گردی به بهره برداری رسید. اقامتگاه بوم گردي خانه تاريخي توسلیان نطنز از دو حیاط اصلی و حیاط خلوت برخوردار است که حال و هوای سنتی و باصفای روزگار قدیم را به خوبی به مهمانان این اقامتگاه القا می کند. ویژگی دیگر خانه تاریخی توسلیان نطنز، وجود جوی آب دائمی در این خانه است که از قنات داخل مسجد جامع که در نزدیکی این مجموعه واقع است، نشأت می گیرد. حوض آب داخل حیاط این خانه از این جوی سیراب می شود.

  کلیه درب‌های این اتاق‌ها چوبی و با تاجی چند پر و گره‌چینی شده با شیشه‌های رنگین تزیین شده است  

اقامتگاه خانه تاريخي توسلیان نطنز در نزدیکی آتشکده ساسانی واقع است و دسترسی مهمانان به این جاذبه گردشگری به راحتی امکان پذیر است. به دلیل حفظ معماری سنتی و القاء حسی نوستالژیک، برخی اتاق های اقامتگاه خانه تاريخي توسلیان فاقد حمام و سرویس بهداشتی هستند. سقف کلیه اتاق‌ها تیرهای چوبی و تخته پوش است. کل بنا با پوشش کاه‌گل آرایش شده که این امر در خنک نگهداشتن و یکنواختی نور آفتاب کمک می‌نماید. برای آسایش هرچه بیشتر مهمانان، حمام و سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی به صورت عمومی در محوطه اقامتگاه تعبیه شده است. شایان ذکر است اتاق های این مجموعه نیز فاقد تخت و تلویزیون هستند. مهمانان عزیزی که به دنبال فرصتی برای دوری از زندگی روزمره و ماشینی هستند، می توانند در اين اقامتگاه،طعم  زندگی به سبک سنتی را تجربه كنند

  شايان ذكر است كه فاصله اقامتگاه بوم گردی خانه تاريخي توسلیان تا شهر اصفهان، حدود 133 کیلومتر می باشد  

 

توضیحات بیشتر


امکانات اقامتگاه بوم گردی خانه تاريخي توسلیان نطنز

نهار

شام

تورلیدر محلی

عکاسی سنتي

امکان طبخ غذا

اینترنت رایگان

جاده آسفالته

غذای سنتي


محصولات مرتبط

موقعیت اقامتگاه بوم گردی خانه تاريخي توسلیان نطنز

اقامتگاه های شهر اصفهان

ثبت نظر

اقامتگاه های استان اصفهان

سعید توسلیان

با مالک اقامتگاه صحبت کنید