دنیای قدیم

کیل استان خراسان رضوی شهر نیشابور

نيشابور- کيلومتر 5 جاده بوژان، روستاي حميداباد


قیمت اقامتگاه بوم گردی دنیای قدیم

قیمت بر اساس نفر

قیمت به ازای 1 نفر :  

46,000 تومانتوضیحات اقامتگاه بوم گردی دنیای قدیم

اقامتگاه بوم گردی دنیای قدیم در روستای حمید آباد نیشابور، استان خراسان رضوی واقع شده است. این اقامتگاه بوم گردی قدمتی بیش از 50 سال دارد و با محیطی سرشار از آمیزه ها و وسائل قدیمی یادآور زندگی در گذشتگان دور است. خانه‌ای کاه‌گلی با تیرک‌های چوبی، چرخ های نخ‌ریسی و کوزه‌ های سفالی بزرگ گوشه اتاق ها، سماور ذغالی و دیگر وسایل قدیمی این اقامتگاه که به همت صاحب آن جمع آوری شده است شما رو دارد دنیای قدیم این اقامتگاه خواهد کرد.

در کنار این اقامتگاه موزه ای از وسایل زندگی گذشتگان قرار دارد که هر کدام می تواند زندگی ساده قدیمی زمان های دور را برای گردشگران این اقامتگاه تداعی کند. این موزه در طی چندسال با گردآوری شمار زیادی از وسائل و تجهیزات زندگی قدیم اکنون به موزه ای زیبا تبدیل شده است که گردشگران و بازدیدکنندگان را با ابزارهای زندگی به سبک قدیم آشنا می کند.

 این اقامتگاه در مسیر منتهی به روستای زیبای بوژان قرار دارد 

این اقامتگاه دارای مساحتی 2500 متری است و و دارای 6 واحد به سبک قدیمی است که ظرفیت پذیرایی از 30 گردشگر را به طور هم زمان دارد. همچنین این خانه بومی دارای 3 سرویس بهداشتی، 2 حمام و 1 توالت فرنگی است. در این اقامتگاه در صورت سفارش گردشگران امکان تهیه غذاهای محلی و سنتی این منطقه برای هر سه وعده ی صبحانه، ناهار و شام فراهم شده است.

فاصله از شهر های مختلف:

  • شهر مشهد : 130 کیلومتر
  • شهر تهران: 780 کیلومتر

 

دکوراسیون دلنشین این خانه بومی در کنار حس مهمان نوازی نیشابوری ها به همراه غذاهای خوشمزه محلی همگی دست به دست هم اقامتی خاطره انگیز برای تمامی گردشگران رقم خواهد زد. به علاوه در این روستا تمامی امکانات خدماتی و ارتباطی نظیر جاده آسفالت، آب لوله کشی، اینترنت پرسرعت، مراکز درمانی و فروشگاه وجود دارد. همچنین امکان تهیه و خرید انواع محصولات طبیعی لبنی روستاییان این منطقه نیز فراهم شده است.

گردشگرانی که در این بوم گردی اقامت داشته باشند می توانند از جاذبه های تاریخی و گردشگری نیشابور نظیر آرامگاه خیام، دهکده چوبی، معدن فیروزه، باغ قدمگاه، آرامگاه عطار، مقبره کمال الملک، آبشار گرینه، رباط شاه عباسی، افلاک نمای خیام و دره هفت غار بازدید نمایند و از فروشگاه های زیبا و سنتی شهر مشهور ترین فیروزه دنیا را تهیه و خریداری کنند.

توضیحات بیشتر


امکانات اقامتگاه بوم گردی دنیای قدیم

نهار

شام

تورلیدر محلی

عکاسی سنتي

امکان طبخ غذا

اینترنت رایگان

جاده آسفالته

غذای سنتي


محصولات مرتبط

موقعیت اقامتگاه بوم گردی دنیای قدیم

نقشه درحال بارگذاری است

اقامتگاه های شهر نیشابور

ثبت نظر

اقامتگاه های استان خراسان رضوی

حسین اقایی

با مالک اقامتگاه صحبت کنید